Wydarzenia

2020

  • styczeń - marzec

    Zgrupowanie szkoleniowo- integracyjne Zespołu.

    Oprawa wokalna spotkania noworocznego emerytowanych pracowników Politechniki Lubelskiej.

    Koncert patriotyczny dla Żołnierzy Wyklętych, we współpracy z Zespołem Śpiewaczym „ Głuskowianki” w Szkole Podstawowej w Wilczopolu.

    Pokaz artystyczny dla projektu ERASMUS podczas spotkania studentów na WBIA PL



  • 2019

  • grudzień

    Kolędowanie podczas corocznego spotkania pracowników i studentów PL z JM Rektorem i władzami Uczelni.

    Charytatywny koncert „Dla Weroniki od Politechniki”, z udziałem studenckich zespołów artystycznych, w CK UP.

    Spotkanie opłatkowe w Zespole.



  • listopad

    Koncert z okazji 101 rocznicy niepodległości Polski w Kocku.

    23.11.- Koncert Jubileuszowy XV-Lecia Zespołu Pieśni I Tańca PL w CK UP.

    Pokaz artystyczny oraz warsztaty tańców polskich na wieczorze polskim dla studentów ERASMUSA w Klubie Studenckim KAZIK.



  • październik

    8-11 i 15-17 10.2019 r.

    Zorganizowanie akcji naboru do Zespołu nowych członków.



  • wrzesień

    XVI Lubelski Festiwal Nauki - udział w koncercie otwarcia, na WBiA PL.

    XVI Lubelski Festiwal Nauki –prezentacje artystyczne podczas Pikniku Naukowego na placu przed Centrum Spotkania Kultur.

    17 i 18.09.- XVI Lubelski Festiwal Nauki - organizacja warsztatów artystycznych dla dzieci „Tańcz i śpiewaj po polsku”.

    Oprawa artystyczna konferencji naukowej w Kazimierzu Dolnym.



  • sierpień

    18.08.2019 r.

    Wakacje to także okres koncertów z okazji tradycyjnych uroczystości. Tym razem wystąpiliśmy na Dożynkach Gminnych w Siemieniu. Ostatni dzień sierpnia był szczególnym świętem. To ślub i wesele Uli i Marcina, których połączył taniec w Naszym Zespole.



  • lipiec

    08 – 13.07. 2019 r.

    ZPiTPL uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w Olimpic Beach, nieopodal Karerini w Grecji. Taki wyjazd to nagroda za systematyczną pracę w ciągu roku akademickiego, a także integracja Zespołu. Wiele atrakcji turystycznych no i przede wszystkim duma z prezentacji naszego polskiego folkloru, przed publicznością z różnych stron świata, który zawsze zachwyca urokiem muzyki, kolorowych kostiumów i energicznych tańców. Mieliśmy okazję zobaczyć wspaniałe Meteory- zespół 24 monastyrów umieszczony na szczytach skał, zabytkową miejscowość Litochoro, wodospady i górę Olimp oraz Monastyr Dionizosa. Odbyliśmy atrakcyjną wycieczkę statkiem po wybrzeżu Morza Egejskiego wraz z kąpielą w krystalicznie czystej, morskiej wodzie, no i oczywiście zdążyliśmy popławić się w greckim słońcu na piaszczystej plaży.

    Już w połowie września rozpoczęliśmy artystycznie nowy rok akademicki 2019/20. Każdy występ ma swój szczególny charakter, wymaga dokładnego przygotowania układów tanecznych i wokalnych, a tym samym systematycznego uczęszczania na zajęcia. A oto wydarzenia, w których braliśmy udział:



  • czerwiec

    - koncert „PO LUBELSKU Z PRZYTUPEM” podczas Lubelskiej Nocy Kultury 2019. Plac Litewski; - Oprawa artystyczna Jubileuszu par małżeńskich z 50 letnimi i dłuższym stażem, dla Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Lubelskiej. Trybunał Koronny w Lublinie; - udział w oprawie artystycznej Pikniku Politechniki Lubelskiej w Wojciechowie; - „Cały Lublin śpiewa TE DEUM” - udział w uroczystości 450.lecia Unii Lubelskiej na placu Zamkowym.


  • maj

    - 17-19 maja 2019 r. Udział w koncercie MISS UNIWERSYTETU w Równem – Ukraina, w ramach międzynarodowej współpracy Politechniki Lubelskiej z Narodowym Uniwersytetem Gospodarki Wodnej i Zarządzania Zasobami; - udział w Mini Operze „Nie taki Straszny Dwór”, w DDK „Bronowice”, we współpracy z Mariolą Zagojską i artystami scen lubelskich. Wykonawcy tańców: Karolina Dryka i Grzegorz Witczak oraz Vladyslav Zhdanov i Katarzyna Pogonowska;


  • marzec

    - prezentacja dla projektu ERASMUS – pokaz tańców lubelskich na Wydziale Budownictwa i Architektury; - wiosenna akcja naboru do Zespołu; - zorganizowanie wielkanocnego, świątecznego spotkania integracyjnego w Zespole; - udział tancerzy w Dniu otwartym na Politechnice Lubelskiej;


  • styczeń

    - oprawa artystyczna spotkania noworocznego dla emerytowanych pracowników PL; - udział pary tanecznej : Mateusz Solowski i Aneta Solowska w cyklu audycji edukacyjnych „Spod strzechy do pałacu” dla przedszkoli na terenie Lubelszczyzny;.


  • 2018

  • grudzień

    udział pary tanecznej : Mateusz Solowski i Aneta Solowska w cyklu audycji edukacyjnych „Kolędy i pastorałki polskie” dla przedszkoli na terenie Lubelszczyzny; - Koncert patriotyczno- kolędowy dla Klubu „Dziesiątka” LOK Lublin; - kolędowanie podczas corocznego spotkania pracowników i studentów PL z Arcybiskupem Metropolitą Lubelskim, JM Rektorem i władzami PL; - zorganizowanie spotkania integracyjnego w Zespole z okazji Świąt Bożego Narodzenia.


  • listopad

    - koncert PATRIOTYCZNY we współpracy z Zespołem Śpiewaczym „ Głuskowianki” w Szkole Podstawowej w Wilczopolu; - koncert patriotyczny dla 7 Pułku Ułanów – Hotel HUZAR w Lublinie; - udział w koncertach patriotycznych w Struży i w Niemcach we współpracy z Mariolą Zagojską oraz artystami scen lubelskich; - udział tancerza, Mateusza Solowskiego w cyklu audycji edukacyjnych „Idzie żołnierz borem, lasem” dla przedszkoli; - pokaz tańców narodowych na koncercie patriotycznym w Pracowniach Kultury „Tatary” Filia DDK „ Bronowice”; - udział w koncercie patriotycznym w DDK Bronowice, we współpracy z M. Zagojską; - występ dla Oficerów Rezerwy WP Honorowego Korpusu KŻR-LOK. w Nałęczowie; - „DLA CIEBIE POLSKO” udział w koncercie patriotycznym studenckich zespołów folklorystycznych uczelni lubelskich, w CK UP.


  • pażdziernik

    - oprawa artystyczna i warsztaty taneczne na wieczorze polskim dla projektu ERASMUS – w Klubie Studenckim KAZIK; - udział pary tanecznej : Mateusz Solowski i Aneta Solowska w cyklu audycji edukacyjnych „ Jedziemy na Mazowsze” dla przedszkoli na terenie Lubelszczyzny; - akcja naboru nowych członków do Zespołu.


  • wrzesień

    -JARMARK BRONOWICKI - patriotyczny występ artystyczny dla Miasta Lublina we współpracy z DDK „Bronowice” i Społecznym Komitetem Mieszkańców Lublina, współpraca z Urzędem Wojewódzkim w Lublinie; - udział pary tanecznej : Mateusz Solowski i Aneta Solowska w cyklu audycji edukacyjnych „ Ach lubelskie jakie cudne” dla przedszkoli na terenie Lubelszczyzny.; - Oprawa artystyczna dla Lubelskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, w Wierzchowiskach; - XV LUBELSKI FESTIWAL NAUKI 2018 -warsztaty artystyczne TAŃCZ I ŚPIEWAJ PO POLSKU; - koncert taneczno- wokalny wraz z warsztatami tańców polskic podczas konferencji naukowej w Kazimierzu Dolnym.


  • sierpień

    Zespół Nasz brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w Ohrid - w Macedonii; cele wyjazdu na festiwal to: popularyzacja polskiego folkloru poza granicami kraju, nawiązanie kontaktów interpersonalnych, przełamywanie barier politycznych poprzez integracyjną zabawę ze śpiewem, tańcem i muzyką z zespołami z innych krajów. Uatrakcyjnienie przynależności do grupy działającej w celu ochrony dziedzictwa narodowego. Poznawanie nowych miejsc: zwiedzanie Ohrid i okolic. Integracja członków Zespołu poprzez wspólne spędzanie czasu w sposób aktywny i poznawczy. - koncert i warsztaty tańców z okresu międzywojennego „Potańcówka w Skansenie”; - koncert dożynkowy w Abramowie.


  • lipiec

    - wyjątkową okazją do pokazów była oprawa zaślubin Mateusza Solowskiego i Anety Szymaniak. Poznali się w 2011 właśnie w Naszym Zespole a połączył ich taniec. Zespół, w kolorowych kostiumach, oczywiście uświetnił swoją obecnością tak znakomitą uroczystość zarówno w kościele podczas zaślubin jak i na weselu.


  • czerwiec

    22.06.2018 r.
    Udział w oprawie artystycznej Pikniku Jubileuszowego Politechniki Lubelskiej z okazji 65 lecia Uczelni;

    - pokazy tańców narodowych i regionalnych w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. prof. Zofii Sękowskiej przy ul. Wyścigowej 31 w Lublinie program „Kocham Cię Polsko”
    18.06.2018 r.
    pokaz tańców narodowych dla Dziecięcej Akademii Artystycznej ARTTE działającej przy Fundacji Edu- Artte - Pracownie Kultury „Tatary”- Filia DDK „ Bronowice” ul. Hutnicza 28 a
    17.06. 2018r.
    Koncert z okazji „ DNI PUCHACZOWA”
    2.06.2018 r.
    Zamek Lubelski - KONCERT „ POLSKA TO NASZ DOM” podczas LUBELSKIEJ NOCY KULTURY


  • maj

    29.05.2018 r.
    Pokaz tańców z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości w Ogrodzie Botanicznym – 1 para (we współpracy z M. Zagojską)
    18.05.2018 r.
    ul. Bronowicka 21 - Udział w koncercie LUBELSKIE – BRONOWICKIE OBCHODY 100-LECIA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI
    17.05.2018 r.
    udział w organizacji warsztatów tanecznych dla dzieci - świetlica Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, ul. Krakowskie Przedmieście 1
    13.05.2018 r.
    Poranek muzyczny w DDK Bronowice "Za mundurem nutki sznurem" – 1 para.(występ patriotyczny we współpracy z M. Zagojską)
    1-4 maja 2018 r.
    Udział w koncercie STUDENCKA WIOSNA w Równem – UKRAINA - w ramach międzynarodowej współpracy Politechniki Lubelskiej z Narodowym Uniwersytetem Gospodarki Wodnej i Zarządzania Zasobami Naturalnymi


  • kwiecień

    27.04.2018 r.
    w DK LSM - Koncert patriotyczny „ POLSKA TO NASZ DOM”
    30.04.2018 r.
    „Tanecznym krokiem ku wolności” - warsztaty krakowiaka oraz pokaz tańców w wykonaniu Anety Szymaniak i Mateusz Solowskiego


  • marzec

    22.03. 2018 r.
    Zorganizowanie Wielkanocnego -świątecznego spotkania integracyjnego w Zespole
    21.03.2018 r.
    udział członków Zespołu w Dniu Otwartym Politechniki Lubelskiej – promocja Zespołu
    20.03.2018 r.
    Popis taneczny Anety Szymaniak i Mateusza Solowskiego "Polskie rytmy w barwach wiosny", Dom Kultury LSM
    15.03.2018 r.
    Pokaz tańców w Trybunale Koronnym w Lublinie podczas Światowego Zjazdu Zbyszków
    12.03.2018 r.
    udział w Mini Operze „Straszny Dwór” w DK „BRONOWICE” we współpracy z Mariolą Zagojską
    8 i 10. 03.2018 r.
    Zorganizowanie upominków dla dziewcząt w Zespole z okazji Dnia Kobiet oraz chłopców z okazji Dnia Mężczyzny – spotkanie integracyjne
    03-04.03.2018 r.
    Udział pary: Mateusz Solowski i Aneta Szymaniak w XVII Konkursie Tańców Polskich „ O Pierścień Księżnej Izabeli” w Puławach


  • luty

    28.02.2018- TV Lublin -Pokaz kujawiaka oraz wywiad w programie "Między Wisłą i Bugiem" - nabory wiosenne do Zespołu PiT PL


  • styczeń

    27.01.2018 r.
    40-lecie Banku w Końskowoli- Pałac Czartoryskich w Puławach, pokaz tańców narodowych
    Oprawa wokalna spotkania noworocznego emerytowanych pracowników Politechniki Lubelskiej


  • 2017

  • grudzień

    19.12.2017 r.
    śpiewanie kolęd podczas tradycyjnego Spotkania Opłatkowego w Politechnice Lubelskiej
    14.12.2017 r.
    Zorganizowanie spotkania integracyjnego w Zespole z okazji Świąt Bożego Narodzenia


  • listopad

    13.11.2017
    Koncert patriotyczny w DDK „Bronowice” na ul. Olchowej - we współpracy z Pnią Mariolą Zagojską
    12.11.2017 Koncert patriotyczny w MOK Świdnik z chórem ARION – (1 para)
    udział w koncercie patriotycznym w DDK Bronowice na ul.Olchowej (1 para) we współpracy z z M. Zagojską
    11.11.2017r.
    w Urzędzie Gminy Głusk w Dominowie - koncert PATRIOTYCZNY we współpracy z Zespołem Śpiewaczym „ Głuskowianki”
    10.11.2017 r.
    - w Szkole Podstawowej w Wilczopolu -koncert PATRIOTYCZNY we współpracy z Zespołem Śpiewaczym „ Głuskowianki”
    Koncert patriotyczny w Pracowniach Kultury „Tatary”- Filia DDK „ Bronowice” ul. Hutnicza 28a
    udział pary tanecznej w spektaklu "Kto Ty jesteś? Polak mały." Centrum Kongresowe UP w Lublinie (współpraca z Mariolą Zagojską)


  • październik

    24-26. 10 12.2017 r.
    Zgrupowanie szkoleniowo- integracyjne w Puławach.
    17-19.10.2017 r.
    Zorganizowanie akcji naboru do Zespołu nowych członków
    03.10. 2017 r.
    w Klubie Studenckim KAZIK -POLSKI WIECZÓR -prezentacja artystyczna oraz tańce integracyjne dla studentów z projektu „ ERASMUS”


  • wrzesień

    30.09.2017 r.
    XIV Lubelski Festiwal Nauki, występ artystyczny ”Z tradycją pod rękę” podczas Pikniku Naukowego Plac Litewski
    28.09.2017r.
    XIV Lubelski Festiwal Nauki -dwie edycje warsztatów dla dzieci „ Tańce i piosenki regionu lubelskiego”, udział wzięło 50 osób
    23.09.2017 r.
    Siemiatycze- Udział pary: Mateusz Solowski i Aneta Szymaniak ( VI miejsce) w XV Międzynarodowym XIX Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „O Podlaską Szyszkę”
    21.09.2017 r.
    Oprawa artystyczna konferencji naukowej dla UMCS w Kazimierzu Dolnym
    15.09.2017 r.
    55-lecie Honorowego Korpusu KŻR-LOK (pokaz tańców narodowych)w Nałęczowie
    13.09.2017 r.
    - Oprawa artystyczna konferencji naukowej dla UMCS w Kazimierzu Dolnym
    02.09.2017
    - Narodowe czytanie Wesela S. Wyspiańskiego Wojewódzka Pedagogiczna Biblioteka Publiczna im. KEN w Lublinie (pokaz krakowiaka – 1 para)
    1.09.2017 r.
    -Jubileusz 20-lecia Wspólnot Mieszkaniowych w Polsce i województwie lubelskim – Jarmark Bronowicki


  • sierpień

    14.08.2017 r.
    Występ artystyczny wybranych członków Zespołu podczas wesela tancerki ZPiTPL - Agnieszki Jasielskiej w Garbowie
    18.08- 26.08 2017r.
    Udział Zespołu w International Musc & Folk Festival „MORSKI STRUNI”- Bar, Budva - Czarnogóra,
    Cele wyjazdu na festiwal to:
    - popularyzacja polskiego folkloru poza granicami kraju, nawiązanie kontaktów interpersonalnych, przełamywanie barier politycznych poprzez integracyjna zabawę ze śpiewem, tańcem i muzyką z zespołami z innych krajów.
    - uatrakcyjnienie przynależności do grupy działającej w celu ochrony dziedzictwa narodowego poprzez zwiedzanie ciekawych miejsc i zabytków Budvy, Baru i Kotoru, oraz zwiedzanie Parku narodowego Jezior Plitvickich w Chorwacji w drodze powrotnej,
    - integracja członków Zespołu poprzez wspólne spędzanie czasu w sposób aktywny i poznawczy.
    5.08.2017
    "Od gór do morza" -pokaz dla dzieci na DDK Bronowice ul.Hutnicza 28a


  • lipiec

    11.07.2017 r.
    „ FOLKOWE LATO” – audycja edukacyjna : „Strój, muzyka, śpiew i taniec regionu lubelskiego oraz wybranych tańców narodowych”, dla dzieci ze Środowiskowego Ogniska Wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Lublinie, przy ul. Narutowicza 54.
    10.07. 2017 r.
    Warsztaty taneczne dla podopiecznych Środowiskowego Ogniska Wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Lublinie, ul. Narutowicza 54, uczestniczących w turnusie „ Folkowe lato”, w ramach akcji „ Lato w mieście”
    02. 07.2017.r.
    Koncert Zespołu Podczas Regionalnego Święta „Bukowskie Jagodzianki” w Bukowej
    9.07.2017 r.
    „BUKOWSKIE JAGODZIANKI” koncert Zespołu w Bukowej k/Biłgoraja. fb. gok gok biłgoraj


  • czerwiec

    22, 23 i 24. 06. 2017 r.
    Udział Zespołu w koncertach LUBELSKIEGO FESTIWALU FOLKLORU
    LUBELSKI FESTIWAL FOLKLORU film 1
    LUBELSKI FESTIWAL FOLKLORU film 2
    LUBELSKI FESTIWAL FOLKLORU film 3
    LUBELSKI FESTIWAL FOLKLORU film 4
    LUBELSKI FESTIWAL FOLKLORU film 5

    04.06. 2017 r.
    Oprawa artystyczna Jubileuszu par małżeńskich z 50 letnimi i dłuższym stażem, organizator - Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Lubelskiej. Trybunał Koronny w Lublinie.
    3.06. 2017 r.
    LUBELSKA NOC KULTURY - realizacja projektu: „INŻYNIERIA FOLKLORU 5” Udział w akcji promującej ofertę kulturalną Lublina. Popularyzacja tańców lubelskich wśród społeczności lubelskiej, promocja ZPiTPL oraz Politechniki Lubelskiej.


  • maj

    7.05.2017 r.
    Udział tancerzy w koncercie patriotycznym „ PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” w DK „BRONOWICE”.
    3 maja 2017r.
    Udział Zespołu w uroczystych obchodach Święta Konstytucji 3 maja w Lublinie - koncert na Placu Zamkowym.


  • kwiecień

    26.04.2017 r.
    Udział tancerzy w koncercie patriotycznym w DK „BRONOWICE” – oddział TATARY.


  • marzec

    20.03.2017 r.
    Udział członków Zespołu w Dniu Otwartym Politechniki Lubelskiej.
    17.03. 2017 r.
    Zorganizowanie Wielkanocnego świątecznego spotkania integracyjnego w Zespole
    14,15,16.03.2017r.
    Wiosenny nabór do ZPITPL.


  • luty

    23.02. 2017 r.



    • styczeń

      22.01.2017 r.
      Oprawa wokalna spotkania noworocznego dla emerytowanych pracowników Politechniki Lubelskiej


    2016

  • grudzień

    15.12.2016 r.
    Tradycyjne koszyczkowe spotkanie opłatkowe obecnych i dawnych członków Zespołu.
    15.12.2016 r.
    Tradycyjne śpiewanie kolęd na Rektorskim spotkaniu opłatkowym –- Politechnika Lubelska
    11.12.2016 r.
    Udział tancerzy w poranku dla dzieci „ Jak polska Pyza wędrowała” we współpracy z firmą Edu Arte. Dom Kultury „ Bronowice” ul. Topolowa.
    2- 4. 12.2016 r.
    Zgrupowanie szkoleniowo- integracyjne ZPITPL w Piotrowicach


  • listopad

    26.11.2016 r.
    Zorganizowanie wieczoru Andrzejkowego w Zespole - Politechnika Lubelska 13.11.2016 r.
    „PRYSŁY KORDONY” udział tancerzy w koncercie patriotycznym w DK BRONOWICE.
    10.11.2016 r.
    Udział w koncercie patriotycznym z okazji Święta Niepodległości dla Caritas Archidiecezji Lubelskiej
    listopad 2016 r.
    „AUDYCJE PATRIOTYCZNE” we współpracy z firmą Edu Arte, udział tancerzy w realizacji spektakli edukacyjnych dla dzieci przedszkoli i szkół podstawowych oraz seniorów.



    • październik

      18-21.10.2016 r.
      Zorganizowanie akcji naboru nowych członków do ZPITPL.
      09.10.2016 r.
      Wytnij Hołubca 2016
      06.10.2016 r.
      FOLKOTEKA w Klubie Studenckim „KAZIK”


    • wrzesień

      28.09.2016 r.
      Oprawa artystyczna konferencji naukowej
      19 - 20.09.2016 r.
      Realizacja projektów : warsztaty artystyczne dla dzieci „Tańcz i śpiewaj po polsku” w ramach XIII Lubelskiego Festiwalu Nauki.
      18.09.2016 r.
      występ artystyczny Zespołu pod hasłem „ Taniec źródłem integracji” podczas Pikniku naukowego XIII Lubelskiego Festiwalu Nauki stadion ARENA
      10.09.2016 r.
      Prezentacje artystyczne na Pikniku z okazji 100-lecia przyłączenia wsi Tatary do granic Lublina we współpracy z DK „ Bronowice”


    • sierpień

      28.08.2016 r.
      - Koncert Zespołu podczas Święta Plonów w Żółkiewce
      - Koncert Zespołu podczas Święta Plonów w Batorzu
      4-11.08.2016 r.
      Wyjazd Zespołu - udział w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „Moonligt Events” w Rimini - Włochy


    • czerwiec

      27.06. 2016 r.
      Udział Zespołu w spotkaniu artystyczno- integracyjnym z ukraińską młodzieżą z Równego Klub Studencki „ KAZIK”
      19.06. 2016 r.
      - Koncert Zespołu na festiwalu Sztuki Lokalnej „Biłgorajska Nuta” w Dylach
      - Oprawa artystyczna Jubileuszu par małżeńskich z 50 letnimi i dłuższym stażem, organizator- Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Lubelskiej. Trybunał Koronny w Lublinie.
      11.06.2016 r.
      prezentacje artystyczne na „PIKNIKU RODZINNYM” W MOTYCZU
      5.06 2016 r.
      Koncert Zespołu podczas Przeglądu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Bychawie
      4.06 2016 r.
      LUBELSKA NOC KULTURY - Prezentacja projektu: „INŻYNIERIA FOLKLORU „4”. Udział w akcji promującej ofertę kulturalną Lublina. popularyzacja tańca ludowego wśród społeczności lubelskiej, promocja ZPiTPL oraz Politechniki Lubelskiej
      czerwiec 2016 r
      realizacja cyklu audycji edukacyjnych dla dzieci przedszkoli i szkół podstawowych oraz seniorów „Kaszuby i piraci ” we współpracy z firmą Edu Arte


    • maj

      27.05. 2016 r.
      Prezentacja artystyczna ZPiTPL dla studentów z projektu „ERASMUS” Wydział Budownictwa i Architektury PL
      21 maja 2016 r.
      Oprawa artystyczna Pikniku Rodzinnego organizowanego przez Wolontariat KUL
      16.05. 2016 r.
      Udział par w spektaklu edukacyjnym „CHOPIN” we współpracy z Mariolą Zagojską Centrum Kongresowe UP
      maj 2016 r.
      realizacja cyklu audycji edukacyjnych dla dzieci przedszkoli i szkół podstawowych „Tańce i pieśni góralskie ” we współpracy z firmą Edu Arte
      3.05. 2016 r.
      Udział Zespołu w uroczystych obchodach Święta Konstytucji 3 maja w Lublinie Plac Litewski


    • kwiecień

      od 4 kwietnia 2016 r.
      Utworzenie grupy wokalnej Zespołu i dodatkowych zajęć
      2 kwietnia 2016 r.
      przygotowanie i udział członków Zespołu w Turnieju Piłki Siatkowej w Warszawie organizowanego przez Zarząd Ogólnopolskiej Studenckiej Akcji „WYTNIJ HOŁUBCA” Turniej odbył się w AWF Warszawa. Celem była integracja Zespołów Tańca Ludowego


    • marzec

      20.03.2016 r.
      Udział członków Zespołu w Dniu Otwartym Politechniki Lubelskiej
      17.03. 2016 r.
      Zorganizowanie świątecznego spotkania integracyjnego w Zespole
      5-6 marca 2016
      - Przygotowanie i udział 5 par Zespołu do udziału w konkurencji KARO MAZUROWE w XV Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich „ O Pierścień Księżnej Izabeli” w Puławach w dniach 5 - 6 marca 2016 r. III m-ce w kat. Karo młodsze
      - Przygotowanie i udział pary Zespołowej Mateusz Sodowski i Aneta Szymaniak w XV Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich „ O Pierścień Księżnej Izabeli” w Puławach II m-ce w kat VB
      marzec 2016 r.
      realizacja cyklu audycji edukacyjnych dla dzieci przedszkoli i szkół podstawowych „ Region krakowski” we współpracy z firmą Edu Arte


    • luty

      28.02.2016 r.
      Walne Zebranie Zespołu Pieśni i Tańca PL, wybór nowego Zarządu Zespołu


    • styczeń

      19.01. 2016 r.
      Oprawa wokalna spotkania noworocznego emerytowanych pracowników Politechniki Lubelskiej
      styczeń 2016 r.
      realizacja cyklu audycji edukacyjnych dla dzieci przedszkoli i szkół podstawowych „Spod strzechy do pałacu” we współpracy z firmą Edu Arte
      9.01. 2016 r.
      Oprawa artystyczna spotkania integracyjnego dla pracowników firmy


    2015


    • grudzień

      17 .12. 2015 r. - Świąteczne spotkanie integracyjnego w Zespole - Śpiewanie kolęd podczas spotkania opłatkowego zorganizowanego przez JM Rektora PL,integracja środowiska Politechniki Lubelskiej
      8.12.2015 r.
      Udział Zespołu w koncercie Mikołajkowo- Świątecznym wspólnie z Formacją Tańca Towarzyskiego PL „GAMZA” dla pracowników Politechniki Lubelskiej oraz mieszkańców Lublina w DK LSM


    • listopad

      28.11. 2015
      Wieczór Andrzejkowy w Zespole
      19.11.2015 r.
      Prezentacja artystyczna ZPiTPL tańców i pieśni ludowych oraz tańce integracyjne dla studentów z projektu „ ERASMUS” w Klubie Studenckim „KAZIK”
      14.11.2015.r.
      Zgrupowanie weekendowe 2
      07.11.2015 r.
      Zgrupowanie weekendowe 1


    • październik

      22.10. 2015 r.
      FOLKOTEKA w Klubie Studenckim „KAZIK”
      15.10.2015 r.
      Prezentacja artystyczna ZPiTPL podczas OTRZĘSIN Studentów I r. POLITECHNIKI LUBELSKIEJ w Klubie Studenckim KAZIK
      październik 2015 r. realizacja cyklu audycji edukacyjnych dla dzieci przedszkoli i szkół podstawowych „ FOLKLOR MAZOWSZA” we współpracy z Firmą EDU-ARTE
      12.10.2015 r.
      Udział w ogólnopolskiej studenckiej akcji „ Wytnij Hołubca” z okazji Święta Tańca Ludowego


    • wrzesień

      22, 23, 24.09. 2015 r.
      XII Lubelski Festiwal Nauki
      1.Występ artystyczny Zespołu na stadionie ARENA podczas Pikniku Naukowego
      2. Cztery edycje warsztatów dla dzieci „ ŚPIEWAJ I TAŃCZ PO POLSKU” (220 uczestników)
      20.09. 2015 r.
      Koncert Zespołu podczas „ ŚWIĘTA PLONÓW” w PUCHACZOWIE
      19.09.2015 r.
      Oprawa artystyczna konferencji naukowej
      wrzesień
      realizacja cyklu audycji edukacyjnych dla dzieci szkół podstawowych i przedszkoli „ FOLKLOR REGIONU LUBELSKIEGO” we współpracy z Firmą EDU-ARTE


    • sierpień

      30.08. 2015 r.
      Koncert Zespołu podczas „ ŚWIĘTA PLONÓW” w Żółkiewce
      23.08 2015 r.
      Występ artystyczny Zespołu na CHMIELAKACH w Krasnymstawie
      2 - 7.08. 2015 r.
      Udział Zespołu w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym w BUDAPESZCIE


    • czerwiec

      28.06.2015 r.
      Koncert Zespołu podczas „ ŚWIĘTA FLAKÓW w Piaskach
      16.06.2015 r.
      Udział w koncercie charytatywnym FOLKOWE GRANIE dla Marka Gędka w siedzibie TV LUBLIN
      14.06.2015 r.
      Koncert Zespołu podczas Festiwalu Sztuki Lokalnej i Kulinarnej „Biłgorajska Nuta” w Gromadzie k. Biłgoraja 6 -7.06. 2015 r.
      - Lubelska Noc Kultury
      - Prezentacja projektu: „Inżynieria Folkloru 3”
      - Udział w akcji promującej ofertę kulturalną Lublina.
      - Popularyzacja tańca ludowego wśród społeczności lubelskiej


    • maj

      24.05. 2015 r.
      Oprawa artystyczna Jubileuszu par małżeńskich z 50 letnim i dłuższym stażem organizator - Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Lubelskiej.Trybunał Koronny w Lublinie.


    • kwiecień

      27.04. 2015 r.
      Udział par w spektaklu edukacyjnym „ CHOPIN” we współpracy z Mariolą Zagojską Centrum Kongresowe UP
      17.04. 2015 r.
      współorganizacja FOLKOTEKI w Klubie Studenckim„KAZIK” Promocja Zespołu, integracja ze studentami, popularyzacja stylu folk.


    • marzec

      19.03. 2015 r.
      Świąteczne spotkanie integracyjne w Zespole
      1.03. 2015 r.
      Koncert Zespołu z okazji DNI KRASNEGOSTAWU


    • styczeń

      17.01. 2015 r.
      - Udział w koncercie charytatywnym dla Jasia Karwowskiego w kościele na POCZEKAJCE
      - Oprawa wokalna spotkania noworocznego emerytowanych pracowników Politechniki Lubelskiej
      2.01. 2015 r.
      Oprawa wokalna uroczystości na cześć ustępującego Kanclerza PL Mieczysława Hasiaka


    2014


    • październik

      - akcja „ Wytnij Hołubca” z okazji Święta Tańca Ludowego
      - pokazy dla studentów z projektu „ ERASMUS”
      - udział w projekcie „ LUBLIN AKADEMICKI”
      - audycja z cyklu „ Podróże z Panem Kolbergiem” w DK „ BRONOWICE”

    • wrzesień

      Lubelski festiwal Nauki:
      - koncert na stadionie przy ul Krochmalnej podczas Pikniku Naukowego
      - warsztaty dla dzieci „ Tańcz i śpiewaj po polsku”
      - udział w koncercie na zakończenie XI LFN w Centrum Kongresowym UP

    • lipiec - sierpień

      - „Święto Owoców Miękkich i Rękodzielnictwa” w Kraśniku
      - „Święto JAGÓD” w Bukowej
      - audycje z cyklu „ Podróże z Panem Kolbergiem” w DK SM „ CZECHÓW”
      - weselna uroczystość naszej pary: Marcina i Ilony, tańczącej w Zespole
      - wyprawa do Wiednia i i na Festiwal Folklorystyczny do Grecji

    • czerwiec

      - „XII LUBELSKIE DNI RODZINY” w Trybunale Koronnym
      - LUBELSKA NOC KULTURY
      - „PONIATO-WIANKI” w Poniatowej
      - „Święto TRUSKAWKI” w Górze Puławskiej

    • kwiecień - maj

      - lekcje dla dzieci o patriotyzmie, folklorze i Oskarze Kolbergu w placówkach oświatowych,
      - koncerty z okazji Konstytucji 3 Maja w DK „ BRONOWICE”
      - otwarcia basenu przy ul. Łabędziej
      - w Nałęczowie – „MAJÓWKA RETRO”

    • marzec

      -GRAMOFOLK w „KAZIKU”
      -udział w koncercie Jubileuszowym z okazji 30-lecia Marioli Zagojskiej w DK LSM

    • Rok 2014 Rokiem Oskara Kolberga

      W grudniu 2013 Sejm RP przyjął specjalną uchwałę uznającą rok 2014 Rokiem Oskara Kolberga. Ten wybitny badacz kultury ludowej, autor unikatowego na skalę światową dzieła "Lud, jego zwyczaje, sposób życia, mowa, podania, przysłowia, obrzędy, gusła, zabawy, pieśni, muzyka i tańce" zostanie w tym roku uhonorowany w wyjątkowy sposób.”„…Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdan Zdrojewski, wskazał na nikłą wiedzę na temat twórcy "Ludu..." w naszym społeczeństwie. Badania przeprowadzone w grudniu 2013 przez CBOS wykazały, że tylko 8% respondentów poprawnie odpowiedziało na pytanie "Z czego jest znany Oskar Kolberg"? Nadchodzący rok ma to zmienić.” „Obchody Roku Kolberga wykraczają daleko poza samo uhonorowanie uczonego i mają na celu nie tylko przybliżenie kultury ludowej, ale również współczesnej tradycji w środowisku miejskim.” http://www.folk24.pl/wiesci/tworca-ludu

      Dzieła Oskara Kolberga powstały w trosce o zachowanie korzeni polskiej kultury. Zbieranie materiałów odbywało się w okresie rozbiorów Naszego Państwa, a więc wówczas, kiedy Polska nie istniała na mapie administracyjnej Europy! A przecież Polacy z urodzenia i pochodzenia żyli, mówili po polsku, śpiewali, tańczyli i pielęgnowali polskie zwyczaje.Dziś niewielki procent społeczeństwa utożsamia się z rodzimą kulturą.

      Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej jest otwarty na młodzież, która odczuwa potrzebę dbałości o zachowanie tożsamości narodowej. Nasz program artystyczny opiera się w większości na utworach zebranych przez Oskara Kolberga, a każdy koncert jest okazją do popularyzacji polskiej kultury ludowej. Dowodem na to było zorganizowanie, po raz drugi w Lublinie Ogólnopolskiej akcji „ Wytnij Hołubca” z okazji Święta Tańca Ludowego. Odbyło się to w pierwszą niedzielę października. Kolorowy, rozśpiewany korowód paradował ulicami miasta w pięknych strojach ludowych, rozweselając mieszkańców i zachęcając do wykonania prostych kroków tanecznych. Widok młodzieży bawiącej się w taki sposób okazał się źródłem wielu pięknych wzruszeń i wyrazów uznania, zwłaszcza ze strony starszego i najmłodszego pokolenia lublinian.

      Z ogromną satysfakcją odebraliśmy także gratulacje od najstarszych żyjących „lwowiaków” za prezentację piosenek i tańców przedwojennego Lwowa. To przecież także polska twórczość i kawał naszej historii. I choć Lwów już nie jest nasz, jeszcze ludzie pamiętają, a my młodzi także znamy te piosenki, które bawiły naszych dziadków. Organizatorem koncertu był Dom Kultury LSM.

      Święta Bożego Narodzenia są także co roku dla nas ważnym wydarzeniem. Spotkanie opłatkowe w Politechnice Lubelskiej, koncert świąteczny dla pracowników PL, wspólnie z FTT „Gamza” w DK LSM, spotkanie z emerytowanymi pracownikami PL, kolędowanie pod choinką z mieszkańcami Czerniejowa, to chwile, które łączą nas w wyjątkowy sposób, wzniecając pozytywną energię, w których człowiek zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest pielęgnowanie tradycji.

      Zapewniamy, że warto poświęcić trochę czasu i energii żeby nie pozwolić umrzeć rodzimej kulturze ludowej. Ucząc się, czynić zarazem coś dobrego dla siebie i innych, mieć satysfakcję z dobrze spędzonego czasu wolnego, a także przeżyć wiele pięknych chwil podczas występów artystycznych.

      Zapraszamy na naszą stronę na www.facebook.com/ZPiTPL



    2013


    • 17 – 18.09. 2013 X LUBELSKI FESTIWAL NAUKI Jak co roku ZPITPL zorganizowało warsztaty taneczne dla dzieci. Polonez, krakowiak, poleczka i walczyk, zwłaszcza w formie zabawy integracyjnej, mogą sprawić dzieciom wiele radości. Tym razem tez tak było. A dzieci z Bogucina są niezwykłe: chętne do tańca, zdyscyplinowane i wytrwałe, Gratulacje dla wychowawców i nauczycieli!
      Warsztaty taneczne dla dzieci
    • 20 -28.08.2013 Udział w VII Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym OHRID - SUN. Spotkało się tu 12 zespołów z różnych krajów Europy po to, by zintegrować się we wspólnej paradzie manifestującej piękno własnych kultur, by na estradzie pokazać swoje tradycyjne stroje, muzykę, pieśni i tańce. Spotkania na takiej płaszczyźnie sprawiają, że obcy sobie ludzie, od razu stają się przyjaciółmi i bez oporów nawiązuje się rozmowa, pozowanie do wspólnych zdjęć, wymiana kontaktów. Ktoś spyta po co? Przecież można byłoby pojechać na wycieczkę i nie mieć obowiązków… Właśnie po to, żeby było inaczej, z głębszym sensem, z misją pokreślenia własnej tożsamości kulturowej, udowodnienia, że taniec i śpiew łączy ludzi bez względu na przynależność narodową i opcje polityczne. Właśnie taki jest cel i sens festiwali folklorystycznych. A Ohrid jest jednym z takich miejsc, które zachwycają swoją niezwykłą urodą i klimatem, do których można będzie powrócić z sentymentalnym wspomnieniem. Głęboki ukłon, po polsku, czapką do ziemi za to, że dzięki dotacjom z Politechniki Lubelskiej oraz z funduszy Miasta Lublin, członkowie Naszego Zespołu mogą bywać w ciekawych miejscach, ponosząc niewielkie koszty. Za to, że PL inwestuje w rozwój kulturalny studentów poprzez finansowanie organizacji umożliwiających ten proces. Wszak wiadomo, że o wykształceniu świadczy nie tylko stopień zawodowy czy naukowy, lecz także świadomość dobroczynnego, wszechstronnego wpływu wydarzeń artystycznych na kształtowanie osobowości człowieka, oraz wartość życia społecznego środowiska.
      VII International Folklore Festival Ohrid Sun - Macedonia 2013
      VII International Folklore Festival Ohrid Sun - Macedonia 2013- FILM
    • 11.08.2013 DNI POKUSOWE Już kolejny raz Zespół Nasz został zaproszony do Oblekonia, na imprezę organizowaną na cześć założycieli Fundacji Z. i Wł. Pokusów Wspierania Edukacji Młodzieży Wiejskiej. Zadzierzyste krakowiaki, wesołe piosenki i tańce przedwojennego Lwowa bardzo przypadły do gustu mieszkańcom Oblekonia, a nam - swojskie dania i wypieki miejscowych gospodyń.
      Dni Pokusowe - Oblekoń 2013 Dni Pokusowe - Oblekoń 2013
    • 10.08.2013 Tradycyjne, regionalne święta zawsze okraszone są akcentem folklorystycznym. Tym razem Janów Lubelski zaprosił nas na „Kaszaki”, gdzie w doskonałych warunkach mogliśmy pokazać część swojego programu. Świetna impreza, miasteczko, które warto odwiedzić ze względu na walory rekreacyjne turystyczne. Polecamy!
      Festiwal Kaszy Gryczaki 2013 - fotorelacja
    • 26-27.07.2013 PLANETA LUBLIN - LWÓW - BRZEŚĆ została zorganizowana w ramach projektu „Bliżej siebie. Trzy kultury, jedna Europa – współpraca instytucji kultury, organizacji pozarządowych i animatorów”. Zaproszenie Naszego Zespołu do udziału w tym projekcie, to zaszczyt, a także kolejna okazja do pokazów na estradzie, nowych doświadczeń, pozyskanie nowych, wartościowych znajomości, a także zwiedzenia ciekawego miasta Brześć.
      Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej - Suita Tańców Polskich - FILM
    • 06.07.2013 MOST KULTURY Koncert dla mieszkańców Lublina, na starym moście na Bystrzycy, w ramach współpracy z DK BRONOWICE, który uczestniczy w projekcie m. Lublina, mającym na celu integrację oraz aktywizację kulturalną południowych dzielnic Naszego Miasta.
      Koncert dla mieszkańców Lublina
    • 21.06 2013 UDZIAŁ W KONCERCIE ZESPOŁÓW PL. Występ artystyczny na JUBILEUSZOWYM PIKNIKU ABSOLWENTÓW z okazji 60 - lecia Politechniki Lubelskiej.
      Jubileuszowy Koncert z okazji 60-lecia Politechniki
    • 8.06 2013 LUBELSKA NOC KULTURY- PROJEKT: „ INŻYNIERIA FOLKLORU” (opr. Marcin Semeniuk). Popularyzacja tańca ludowego, stroju lubelskiego i tańców lubelskich. Aktywizacja mieszkańców Lublina do udziału w warsztatach tanecznych o charakterze zabawowo- integracyjnym. Promocja ZPiTPL.
      Inżynieria Folkloru na Nocy Kultury
    • 26.05 2013 SPOTKANIA Z KULTURĄ W (NA) TRAWNIKACH Koncert edukacyjno - artystyczny dla społeczności Trawnik. Promocja ZPiTPL.
      Koncert dla mieszkańców Trawnik
    • 26.05 2013 XVI LUBELSKIE DNI RODZINY Oprawa artystyczna obchodów Jubileuszowych par z długoletnim stażem małżeńskim, Organizator: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Lubelskiej i Prezydent Miasta Lublin. Trybunał Koronny w Lublinie.
      Lubelskie dni rodziny
    • 25. 05. 2013 KONCERT DLA MIESZKAŃCÓW OSIEDLA I LUBLINA Występ na WIELKIM FESTYNIE RODZINNYM organizowanym przez Dom Kultury LSM. Promocja ZPiTPL; działalność artystyczna dla społeczności lubelskiej, popularyzacja polskiej kultury tanecznej
      Występ na festynie rodzinnym
    • 18.05.2013 ZGRUPOWANIE SZKOLENIOWE Całodzienne spotkanie mające na celu naukę i doskonalenie poznanych układów tanecznych, zwłaszcza przez osoby początkujące. Przygotowanie do planowanych koncertów.
    • 14.05 2013 KONCERT ZESPOŁÓW ARTYSTYCZNYCH PL ( ZPITPL, GTW, GAMZA) Udział w koncercie z okazji 60- lecia Politechniki Lubelskiej. Promocja możliwości rozwoju kulturalnego młodzieży studenckiej poprzez działalność w zespołach tanecznych istniejących w PL. Prezentacja fragmentu programu artystycznego Zespołu w obecności władz i pracowników Uczelni oraz zaproszonych gości.
      Koncert zespołów artystycznych PL
    • 11.05.2013 ZGRUPOWANIE SZKOLENIOWE Całodzienne spotkanie mające na celu naukę i doskonalenie poznanych układów tanecznych , zwłaszcza przez osoby początkujące. Przygotowanie do planowanych koncertów.
    • 23.01.2013 WYSTĘP Z OKAZJI UCZCZENIA POWSTANIA STYCZNIOWEGO W Zespole Szkół nr 11 w Lublinie. Prezentacja i charakterystyka polskich strojów i tańców narodowych, symbolika munduru ułańskiego. Rys historyczny : znaczenie polskiej kultury w okresie zaborów.
      Występ z okazji Powstania Styczniowego
    • 25. 01. 2013 KONCERT DLA MIESZKAŃCÓW OSIEDLA I LUBLINA. Występ promocyjny Zespołu. Przedstawienie kompozycji piosenek i tańców przedwojennego Lwowa - premiera. Spotkanie integracyjne z Zespołem śpiewaczym LEWANDOWSKIE RETRO ze Lwowa.
      Koncert dla mieszkańców Lublina
    • 19.01.2013 WYSTĘP DLA EMERYTOWANYCH PRACOWNIKÓW PL. Koncert odbył się w stołówce Politechniki Lubelskiej.. W programie przedstawiono kolędy polskie oraz piosenki ludowe, popularne i biesiadne.Spotkanie miało charakter noworoczno - integracyjny

    2012

    • 20.12.2012 KONCERT KOLĘD NA SPOTKANIU OPŁATKOWYM PL. Spotkanie odbyło się w nowym budynku wydziału Budowlanego PL w obecności władz Politechniki oraz władz duchownych Archidiecezji Lubelskiej. Świąteczny opłatek i poczęstunek, integracja pracowników Politechniki Lubelskiej ze studentami i okoliczną ludnością poprzez wspólne kolędowanie i dzielenie radości z okazji nadchodzących Świat Bożego Narodzenia.
      Kolęda na spotkaniu opłatkowym
    • 17.12.2012 KONCERT ŚWIĄTECZNY DLA PRACOWNIKÓW PL ORAZ MIESZKAŃCÓW LUBLINA Koncert odbył się w Domu Kultury LSM, organizowany wspólnie z Formacją Tańca Towarzyskiego PL „ GAMZA”. Prezentacja tańców Lubelskich i Podlaskich oraz kolęd z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Nasi debiutanci mieli możliwość wystąpienia na scenie i wdrażania się w artystyczne przedsięwzięcia Zespołu.
      Koncert Świąteczny Dom Kultury LSM Koncert Świateczny ZPiTPL
    • 15 -16.12 2012 ZGRUPOWANIE SZKOLENIOWO- INTEGRACYJNE W PIOTROWICACH. Przygotowanie programu na najbliższe koncerty, połączone z adaptacją nowych tancerzy do Zespołu.
      Zgrupowanie szkoleniowe
    • Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z lubelskiej akcji Wytnij Hołubca! Autorem jest Danuta Zgarda
      wytnij_holubca
    • 09 Listopada zaprezentowaliśmy się na występie patriotycznym z sp nr 2 w Lublinie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
      Zdjęcia z występu w sp nr 2
      Zachęcamy do obejrzenia fragmentów występu z okazji Święta Niepodległości w sp nr 2 w Lublinie.
      Film z występó w sp nr2.
    • 07 pażdziernik odbyła się wielka ogólnopolska akcja pt: "Wytnij Hołubca" w ramach obchodzenia Dnia Tańca Ludowego.
      FILM promujący akcję "Wytnij Hołubca"
      FILM 2 a tak to wyglądało "Wytnij Hołubca"
      Prowadzimy ciągły nabór do zespołu, chętnych serdecznie zapraszamy.
      FILM nabór do zespołu
    • Ten lipiec upłynął pod znakiem Wędrownego Festiwalu Folklorystycznego w okolicach malowniczej miejscowości Szeged, w południowej części Węgier. Choć żar lał się z nieba wszyscy zespołowicze dopisali. Pani Hania wyciskała z nas siódme poty podczas przygotowań. aby mieć pewność, że każdy nasz występ wyjdzie świetnie. Nasz autokar, do późnej nocy, mknął jak rozśpiewany wóz Cyganów. Dojechaliśmy na miejsce zgodnie z planem, Radosne powitanie z zaprzyjaźnioną tłumaczką i przewodniczką – Romaną, szybka aklimatyzacja i przygotowania do następnego dnia.
      19 lipca to pierwszy dzień Festiwalu. Po pysznym śniadaniu - ostatnie próby sytuacyjne. Dyskretne podglądanie innych zespołów spowodowało, że o mało nie spóźniamy się na swój własny w miejscowości Cserkeszóló oddalonej o 96 km na północ od Szeged.
      Po drodze rozległe pola dorodnych słoneczników. Ale nie od razu na scenę, najpierw atrakcje: kąpiele w miejscowych leczniczych wodach! Po południu, armatnim wystrzałem, oficjalnie rozpoczęto uroczystą paradę Zespołów i Festiwal. Na koncercie przyjęto nas bardzo ciepło. Głęboki wdech, głowa do góry, występ i pełna satysfakcja! Gromkie brawa i wiwaty. Wspólne zdjęcia utrwalające te niezwykłe chwile. Jakiś emigrant z Polski, z łezką w oku, wyraża pełen uwielbienia zachwyt nad pięknem polskich melodii, tańców i barwnych kostiumów.
      Kolejne festiwalowe dni upływają w podobnym tonie. Nagymagocs, Ruzsa, czy Mórahalom zachwycają swymi malowniczymi widokami. Kręte, małe rzeczki, pałacyki, pomniki, fontanny - to wszystko tworzy uroczą całość. Szeged zaskakuje nas strzelistymi, gotyckimi kościołami, kaskadami fontann, niesamowitą architekturą. Mórahalom imponuje stadniną koni oraz bogactwem obiektów rekreacyjno - leczniczych, wykorzystujących wody termalne. Wieczorami spotkania integracyjne z Zespołami z Estonii, Portugalii i Kraju Basków. Łączy nas radość wspólnej zabawy: jedni uczą drugich, popisują się tańcem i śpiewem, intonują utwory znane na całym świecie, niekoniecznie w stylu folk. Swojski, rodzinny klimat. Bez względu na narodowość czy wyznanie . Bez politycznych granic i sporów. To jest właśnie droga do pokoju na świecie.
      Czas spędzony na męczących próbach, w autokarze, podczas występów w ciężkich ale pięknych strojach, gdy pot ciurkiem leje się nie tylko po czole, jest czasem pięknie spędzonym, gdy po zejściu ze sceny słyszy się słowa uznania i gromkie brawa. Uśmiechnięte twarze ludzi, ich radość rekompensują wszystko .I dla takich chwil warto się trochę potrudzić.
      Możliwość poznania tylu serdecznych ludzi, ich kultur, religii, języków i smaków regionalnej kuchni to niezapomniane przeżycie, zwłaszcza dla tych, którzy dopiero od niedawna są w Zespole i po raz pierwszy poza krajem !
      Sierpień to czas radości z zebranych plonów. Musi być na ludowo! Tym razem świętowaliśmy razem z mieszkańcami zaprzyjaźnionej Niedrzwicy Dużej, na Dożynkach Gminnych. W sympatycznej, niemal rodzinnej atmosferze przedstawiliśmy ponad godzinny program i jak przystało na tę okoliczność, zostaliśmy poczęstowani chlebem dożynkowym oraz wyśmienitym obiadem.
      W lipcu – dla młodzieży Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. i wrześniu w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki, przeprowadziliśmy kolejne, edukacyjne warsztaty artystyczne „TAŃCZ PO POLSKU”. Tym razem oprócz tańców narodowych, przybliżyliśmy uczestnikom tańce z regionu lubelskiego. Okazuje się, że zarówno młodzież jak i dzieci potrafią zachwycić się pięknem stroju ludowego oraz świetnie bawić przy dźwiękach akordeonu i swojskiej nuty. Nauczyciele nauczania początkowego znajdują tu inspiracje do uatrakcyjnienia swoich zajęć.
      I już październik, zaczynamy nowy sezon. Ktoś ukończył studia, zakończył swoją działalność w Zespole. Czas wolny wykorzystany podczas studiów na naukę tańców polskich, nie był zmarnowany. Nabyte umiejętności procentują w zaskakująco wielu sytuacjach i okolicznościach życia dorosłego i pracy zawodowej, bez względu na jej charakter. Czekamy na chętnych, którzy chcą się nauczyć tańczyć i śpiewać lub tylko śpiewać po polsku. Potrzebujemy także osób grających na skrzypcach, klarnecie, kontrabasie, trąbce lub bębenku. Można także zaangażować się do prac organizacyjnych np. pisać artykuły, fotografować, filmować, prowadzić stronę internetową albo sprawdzić się jako menadżer Zespołu. Zapraszamy do nas serdecznie.
    • 26 maja 2012 r. Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca, który przypada na dzień 29.04 W Domu Kultury „Bronowice” zorganizowano pokazy zespołów artystycznych oraz warsztaty tańca współczesnego. Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej przyłączył się do uczczenia święta, jak przystało – oczywiście tanecznie.
    • 21 marca 2012 r. Grupa młodzieżowa Zespołu Pieśni i Tańca PL wzięła udział w Drugim Wojewódzkim Konkursie Artystycznym „ 7 TALENT” gdzie zdobył nagrodę GRAND PRIX. Koncert laureatów odbędzie się pod koniec maja lub na początku czerwca. „ SUITA TAŃCÓW POLSKICH” w wykonaniu: Michał Bednarz-Karolina Szymuś, Damian Pastuszak- Dorota Majewska, Maciej Iwaniak – Aneta Szymaniak, Mateusz Solowski - Magdalena Postrożna Instruktor i choreograf - Hanna Aleksandrowicz
      Wyniki Talent_2012.pdf

    2011

    • 16 grudnia 2011 r. Przy tradycyjnych kolędach, mieliśmy zaszczyt dzielić się opłatkiem z władzami PL, pracownikami Uczelni oraz Jego Ekscelencją bp dr Mieczysławem Cisło.
    • 28-30 grudnia 2011 r. Odbyło się zgrupowanie szkoleniowo- integracyjne w Kluczkowicach. W sympatycznej i twórczej atmosferze spędziliśmy czas tańcząc i śpiewając.
    • 11 listopada 2011 - OJCZYZNA - TO MY Udział w uroczystościach patriotycznych z okazji świąt państwowych, m. in. Narodowego Święta Niepodległości, jest zawsze dla nas niezwykłym przeżyciem. W Zespole Szkół nr 11 przygotowano lekcję historii, a prezentacja pieśni i tańców narodowych stała się atrakcyjnym pokazem dla młodzieży. W tym dniu przypomina się o rozbiorach Polski, o tym, że ponad 100 lat nasz naród nie miał własnego terytorium. Jednak w sercach i duszach Polaków, nawet pokoleń, wzrosłych w okresie zaborów, tkwiła polska tradycja, kultura i tęsknota za wolną od obcych rządów Ojczyzną, za żołnierzem w polskim mundurze. Krwawe powstania świadczyły o nieodpartej chęci wyzwolenia się z zaborczych więzów. Symbolem walki o niepodległość stał się Tadeusz Kościuszko często przedstawiany w krakowskiej rogatywce z pawimi piórami. Ona także stała się symbolem polskości. Społeczeństwo bez znajomości własnej kultury traci swoją tożsamość. Zgodnie z przesłankami Jana Pawła II oraz wytycznymi Unii Europejskiej, popularyzacja rodzimego folkloru wśród młodzieży jest niezwykle cenna i warto ją kontynuować.
    • 19 i 20 września 2011 r. Warsztaty „TAŃCZ PO POLSKU ”, w ramach VIII Lubelskiego Festiwalu Nauki, odbyły się już po raz trzeci. Zajęcia są adresowane do nauczycieli, dzieci i młodzieży szkolnej. Mają na celu popularyzację polskich tańców narodowych i powszechnie tańczonych, ukazanie ich elegancji, piękna i dynamiki a także możliwości integracji grupy poprzez taniec. Celem warsztatów jest także uświadomienie wartości kulturowych tańców polskich oraz ochrona przed zapomnieniem naszego dziedzictwa narodowego. Materiał filmowy oraz pokazy w wykonaniu par tanecznych biorących udział w Ogólnopolskich Turniejach Tańców Polskich są żywym dowodem na to, że istnieją w Polsce (a także poza jej granicami) ośrodki, w których szkoli się dzieci, młodzież i dorosłych w różnym wieku. Pary taneczne w różnych kategoriach wiekowych mogą brać udział w rywalizacji na konkursach organizowanych w wielu ośrodkach na terenie Polski. UWAGA – obowiązuje strój wizytowo- wieczorowy! Mogą także prezentować się 4 pary w tzw. KARO MAZUROWYM, jak onegdaj na salonach bywało…… więcej informacji na stronie www.taniecpolski.prv.pl oraz w Studiu Tańca Politechniki Lubelskiej, ul. Nadbystrzycka 40A
    • 28 sierpnia 2011 – godz. 19.00, koncert na Dożynkach Powiatowych w Batorzu – powiat Janów Lubelski.
    • 28 sierpnia 2011 –godz. 15.30, koncert na Dożynkach Gminnych w Dzierzkowicach – powiat Kraśnicki.
    • 7 sierpnia 2011 ponownie zostaliśmy zaproszeni na „Dni Pokusowe” do Oblekonia. Stąd pochodził twórca Fundacji im. Zofii i Władysława Pokusów Wspierania Edukacji Młodzieży Wiejskiej. Choć życie przyszło spędzić za oceanem, wraz ze swoją żoną pamiętali o swojej Ojczyźnie. W kanadyjskim London, społecznie utworzyli polskie zespoły folklorystyczne: „CRACOVIA” i „POLONEZ”. Zgromadzony prywatnie majątek przeznaczyli na założenie Fundacji. Dzięki jej Prezesowi-Stefanowi Rachwalskiemu, Fundacja spełnia dziś znaczącą rolę wspierającą młodzież studencką pochodzącą z małych miejscowości. Podczas koncertu odbyło się premierowe wykonanie mazura i poloneza w historycznych szlacheckich kontuszach.
    • 5-6 sierpnia 2011 wyruszyliśmy do Krakowa. Oprócz zwiedzania naszej historycznej stolicy i wesołej kąpieli w Aqua Parku, mieliśmy okazję obejrzeć niezwykły spektakl, „Taniec ludowy w tańcu dworskim i balecie" który odbył się na dziedzińcu WAWELU w ramach pokazów XII Festiwalu Tańców Dworskich „Cracovia Danza”. Artyści spektaklu to: Marie Claire Le Corre (Francja), Alaknanda Bose z Zespołem (Indie), Barbara Segal, William Tuck (Anglia); - frg. spektaklu „Córka źle strzeżona”/Zespół Baletowy Opery na Zamku w Szczecinie pod kier. Natalii Fedorowej - frg. spektaklu „Ballet des Nations”/Balet Dworski „Cracovia Danza”
    • 9 lipca 2011 r. nasza wieloletnia tancerka Beata Kiljanek wstąpiła w związek małżeński. Zespół został zaproszony nie tylko na ślub ale i na wesele. Podczas ślubu, który odbył się w Niedrzwicy Dużej koleżanki i koledzy, w historycznych kostiumach utworzyli dostojny szpaler dla Młodej Pary. Na weselu odbył się specjalny pokaz artystyczny w wykonaniu tancerzy ZPiTPL, było pięknie i wesoło!
    • 12 czerwca 2011 mieliśmy zaszczyt i przyjemność uświetnić 50, 60 i 70 letnie jubileusze małżeństw. Uroczystość ta organizowana jest cyklicznie przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Lubelskiej w Lubelskim Trybunale Koronnym. Tym razem zamiast tradycyjnego „ Sto lat”, dla sędziwych jubilatów, zabrzmiało… „Dwieście lat”!!! ….
    • 10 czerwca 2011 mieliśmy okazję zatańczyć przed „swoją publicznością”. Pracownicy Politechniki Lubelskiej spotkali się na integracyjnym wieczorze – dorocznym PIKNIKU, gdzie w sympatycznej atmosferze mogliśmy zaprezentować nasze nowe kompozycje.
    • 4 czerwca 2011, podczas „ Nocy Kultury” ZPiTPL już tradycyjnie, śpiewem i tańcem przyłączył się do walki Lublina w konkursie o miano Europejskiej Stolicy Kultury 2016.
    • 3 czerwca miało miejsce artystyczno- integracyjne spotkanie ze studentami biorącymi udział w projekcie ERASMUS. Studenci z obcych krajów mieli okazję poznać w praktyce, poprzez taniec integracyjny, nasze polskie tańce: poloneza i poleczkę lubelską oraz podziwiać urok kolorowych polskich strojów, a także żywiołowość tańców przy muzyce „ na żywo”. Z pewnością ten wieczór pozostanie na zawsze w ich pamięci.
    • 28 maja 2011 w Domu Kultury LSM przy ul. Wallenroda, podczas Festynu Rodzinnego, o godz. 17.00 Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej zaprezentuje Suitę Tańców Polskich oraz Piosenki i Tańce Starej Warszawy. Zapraszamy.
    • Prezentacja Tańców Polskich oraz tańce integracyjne w stylu folk na uroczystościach okolicznościowych. Centrum Konferencyjne „ETIUDA” w Lublinie. 26 luty i 3 marca 2011.
    • Koncert i widowisko „Na karnawałową nutę” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej oraz Zespołu Tańca Ludowego „Dzierzkowiacy” przygotowanie: Joanna Jasińska, Janusz Kiełb, Hanna Aleksandrowicz, Mikołaj Naum. 26 stycznia 2011,Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a Lublin - sala widowiskowa. Premiera kompozycji : Suita Tańców Polskich w wykonaniu tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej

    2010

    • Koncert patriotyczny - 8 listopada 2010 Wspomnienie o chwilach odzyskania niepodległości w 1918 roku, pieśni Fryderyka Chopina, pieśni patriotyczne, piosenki z lat 20. i 30. oraz niezapomniane tańce i piosenki Starej Warszawy w 92 rocznicę odzyskania Niepodległości 1918 -2010. Wykonawcy- soliści scen lubelskich: Dorota Szostak-Gąska – sopran; Mariola Zagojska – sopran; Jakub Gąska – baryton; Beata Kamińska i Marcin Marzec – balet; Natalia Nikitina-Kozub – skrzypce; Agnieszka Schulz-Brzyska – fortepian; Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej pod dyrekcją Hanny Aleksandrowicz i Mikołaja Nauma. Reżyseria: Mariola Zagojska Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a Lublin - sala widowiskowa.
    • 60-lecie Zrzeszenia Studentów Polskich. Oprawa artystyczna jubileuszu - 15 października 2010
    • Inauguracja roku akademickiego 2010/2011. Koncert zespołów artystycznych Politechniki Lubelskiej w auli im. S.Podkowy na Wydziale Mechanicznym PL - 8 października 2010
    • „Tańcz po polsku” – organizacja warsztatów tanecznych dla nauczycieli i młodzieży w ramach VII Lubelskiego Festiwalu Nauki - 21-22 września 2010
    • Wycieczka do Krakowa: rejs statkiem po Wiśle, zwiedzanie Starego Miasta i Wawelu, Aqua Park - sponsorowana przez Fundację Zofii i Władysława Pokusów Wspierania Edukacji Młodzieży Wiejskiej - 12 września 2010
    • „Dni Pokusowe” - koncert dla mieszkańców Oblekonia na zaproszenie Fundacji Zofii i Władysława Pokusów Wspierania Edukacji Młodzieży Wiejskiej. Zwiedzanie Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie - 11 września 2010
    • IX International County - Wandering Festival Szeged na Węgrzech. Koncerty w miatach: Szeged, Mórahalom, Rúzsa, Kisszállás, Gyula, Cserkeszőlő - 18-23 sierpnia 2010
    • „Na swojską nutę” - parada ze śpiewem i tańcami ulicami miasta w czasie Lubelskiej Nocy Kultury, w ramach promocji Lublina jako kandydata do miana Europejskiej Stolicy Kultury 2016 - 6 czerwca 2010
    • Jubileusz par małżeńskich organizowany przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Lubelskiej w Trybunale Koronnym - 23 maja 2010
    • Lekcja tańców polskich dla dzieci Przedszkola Parafialnego im. bł. Honorata Koźmińskiego w Lublinie na Sławiku - 22 maja 2010
    • Juwenalia Politechniki Lubelskiej. Koncert dla studentów na terenach zielonych PL - 19 maja 2010
    • Wizyta Chóru Cantus - Cordis z Mińska (Białoruś). Spotkanie integracyjne, udział w mszy św. Katedra Lubelska - 24 kwietnia 2010
    • Ogólnopolski Turnieju Tańca Polskiego „Opierścień Księżnej Izabeli” w Puławach. Michał Bednarz i Karolina Szymuś reprezentowali Nasz Zespół w kat. IVA - 27-28 lutego 2010
    • Dzień Otwarty Politechniki Lubelskiej - krótka prezentacja naszego Zespołu w auli Wydziału Mechanicznego PL - 9 lutego 2010
    • IX Bal na 47… chromosomów – oprawa artystyczna zabawy choinkowej dla dzieci niepełnosprawnych. Aakcja charytatywna organizowana przez Uniwersytet Medyczny - 30 stycznia 2010.
    • Udział w VII Koncercie Karnawałowym pod patronatem JM Rektora PL, oraz XIX Charytatywnym Koncercie Noworoczno – Karnawałowym w Chatce Żaka - 22 stycznia 2010

    2009

    • Udział w koncercie Piernikowe Serce - Cerntrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego - 18 grudnia 2009
    • Zgrupowanie w Puławach - 11-13 grudnia 2009
    • Koncert patriotyczny dla mieszkańców Świdnika w kinie LOT - 11 listopada 2009
    • Chatka Żaka - udział w koncercie finałowym VI Lubelskiego Festiwalu Nauki - 25 września 2009
    • Chatka Żaka - udział w koncercie finałowym VI Lubelskiego Festiwalu Nauki - 25 września 2009
    • Organizacja warsztatów tanecznych pod nazwą „You can dance po polsku” (wstęp wolny, udział wzięło 75 uczestników) - 21,22 - września 2009
    • Plac Zamkowy – prezentacja na Pikniku VI Lubelskiego Festiwalu Nauki - 20 września 2009
    • Chatka Żaka – udział w koncercie inaugurującym VI Lubelski Festiwal Nauki - 19 września 2009
    • Ślub tancerza ZPiT PL Grzegorza Turka w Trybunale Koronnym w Lublinie - 20 czerwca 2009
    • Noc Kultury w Lublinie - 6 czerwca 2009
    • Dom Kultury LSM – Udział w przedstawieniu o życiu i twórczości Juliusza Słowackiego, (współpraca z Panią Mariolą Zagojską) - 28 maja 2009
    • Lekcja edukacyjna nt. „Tańce, piosenki i strój regionu lubelskiego” w Przedszkolu nr. 73 w Lublinie ul Uśmiechu 5 - 25 maja 2009
    • Koncert z okazji Juwenaliów Politechniki Lubelskiej w Chatce Żaka - 20 maja 2009
    • Piknik Żeglarski – koncert nad Zalewem Zemborzyckim - 16 maja 2009
    • Dom Kultury LSM – koncert patriotyczny we współpracy z Panią Mariolą Zagojską, solistką Teatru Muzycznego w Lublinie, z okazji Uchwalenia Konstytucji 3–go Maja - 7 maja 2009
    • Koncert dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, Hades - 21 lutego 2009
    • Udział w Koncercie Karnawałowym pod patronatem JM Rektora PL Prof. dr hab. inż. dr h.c. Marka Opielaka – Chatka Żaka – 20 stycznia 2009

    2008

    • Spotkanie wigilijne w Zespole - 17 grudnia 2008
    • Występ dla młodzieży z Izraela w VII LO w Lublinie - 20 listopada 2008
    • Koncert patriotyczny w Domu Kultury LSM przy ul.Wallenroda wspólnie z artystami Teatru Muzycznego w Lublinie. - 6 listopada 2008
    • Udział pary Paweł Michałek i Joanna Miłoszewicz w Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „Mazowiecka Wierzba” w Warszawie. VI miejsce w turnieju (kat. VA) - 18-19 października 2008
    • Udział w koncercie na otrzęsinach pierwszego Roku Politechniki Lubelskiej - 16 paźdzernika 2008
    • Udział w koncercie inaugurującym rok akademicki 2008/2009 na Politechnice Lubelskiej, który odbył się w Chatce Żaka - 13 października 2008
    • Udział w Lubelskim Jarmarku Nauki w auli Uniwersytetu Medycznego organizowanym przez Biuro Karier PL - 25 września 2008
    • Udział pary na uroczystości dożynkowej w Dzierzkowicach - 30 sierpnia 2008
    • Udział Pary Paweł Michałek i Joanna Miłoszewicz w Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „O Podlaską Szyszkę” w Siemiatyczach II miejsce w turnieju (kat. V A i B – open) - 29 czerwca 2008
    • Udział w Pikniku z okazji 55-lecia Politechniki Lubelskiej - 27 czerwca 2009
    • Udział pary tanecznej w pikniku rodzinnym w Czółnach gm. Niedrzwica Duża. - 15 czerwca 2008
    • Udział w VII Lubelskim Festiwalu Pierogów organizowanym przez Lubelskie Stowarzyszenie Kucharzy i Cukierników. - 15 czerwca 2008
    • Prezentacja w Szkole Podstawowej w Ciecierzynie z Okazji Dnia Matki - 28 maja 2008
    • Występ wokalny na uroczystościach 55 lecia par małżeńskich organizowanych przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Trybunale Lubelskim. - 8 czerwca 2008
    • Prezentacja programu w Lubelskiej Nocy Kultury na Pl. Litewskim. - 7 czerwca 2008
    • Koncerty dla publiczności Słowackiej w miejscowościach: Presov, Spiski Hrad, Stropkov, Vyżni Hrabowec, Valkov – Domasa, popularyzujące polski folklor taneczny i wokalny (tańce regionów: lubelskiego, kurpiowskiego, rzeszowskiego oraz tańce narodowe: polonez, krakowiak, kujawiak, oberek i mazur a także piosenki ludowe). - 21-25 maja 2008
    • Udział w koncercie charytatywnym „Piernikowe serce” na rzecz organizacji MISERICORDIA. Na koncercie, który odbył się w Centrum Kongresowym AR wystąpiły zespoły tańca ludowego z Politechniki Lubelskiej, Akademi Rolniczej, UMCS i Akademi Medycznej. - 10 maja 2008
    • Juwenalia Politechniki Lubelskiej - 5 maja 2008
    • Drzwi Otwarte w PL pod hasłem „Dziewczyny na Politechniki” (prezentacja ZPiT PL, tańce rzeszowskie) - 10 kwietnia 2008
    • Udział w Dniu Otwartych Drzwi w VII LO w Lublinie (prezentacja tańców narodowych: polonez, mazur, kujawiak, oberek) - 4 kwietnia 2008
    • Koncert w Centrum Kształcenia Ustawicznego nr.1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie na ul. Podwale. - 30 marca 2008
    • Prezentacja audio-wizualna dla młodzieży VII LO (wspólnie z Samorządem Studenckim PL) - 25 marca 2008
    • VII Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich "O Pierścień Księżnej Izabeli"w Puławach - 16–17 lutego 2008 Paweł Michałek i Joanna Miłoszewicz zdobyli VII m-ce, obecnie w ogólnopolskim rankingu plasują się na 11 miejscu.
    • Koncert Karnawałowy, Chatka Żaka - 21 stycznia

    2007

    • Wieczór andrzejkowy w Zespole Szkół w Skorczycach - 30 listopada 2007
    • Udział pary ZPiT PL w VII Mistrzostwa Polski w Tańcach Polskich w Wilanowie - 17 listopada 2007 V miejsce Paweł Michałek i Joanna Miłoszewicz.
    • IV Lubelski Festiwal Nauki – prezentacja działalności kulturalnej zespołów artystycznych Politechniki Lubelskiej - 22 - 28 września
    • Słowacja (Bardejov, Koszyce, Radoma, Rovne, Okrovle) - 7 - 10 czerwca
    • Udział w koncercie inaugurującym Juwenalia PL - 22 maja
    • Hiszpania – udział w Międzynarodowych Festwalach Folklorystycznychw Castellon i Alcantarilla - 7 - 18 maja
    • Udział pary ZPiT PL w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Polskiego „Tańczące Trzewiczki”w Białej Podlaskiej III miejsce w kat. VB Paweł Michałek i Joanna Miłoszewicz.
    • Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich w Wieliszewie - 1 - 2 kwietnia IV m-ce w kat. VB Paweł Michałek i Joanna Miłoszewicz.
    • Udział w dniu otwartym VII LO - 22 marca
    • Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich – Puławy - 17 -19 lutego V m-ce w kat. VB Paweł Michałek i Joanna Miłoszewicz.
    • Koncert na balu charytatywnym „Małanka” w Dworku Anna na rzecz Fundacji Polsko – Ukraińskiej - 10 lutego
    • Koncert Karnawałowy PL /CHATKA ŻAKA/ ( Kujawiak solo, krakowiak, oberek, scenka humorystyczna z piosenkami podlaskimi) - 18 stycznia

    2006

    • Koncert kolęd na wieczorze opłatkowym pracowników Politechniki - 20 grudnia
    • VII Królewski Turniej Tańców Polskich – Wilanów - 24 - 26 listopada 1 m-ce w kat. VB Paweł Michałek i Joanna Miłoszewicz
    • Udział w prezentacji kultury polskiej dla Uchodźców z Czeczenii, organizowanego przez Instytut Państwa Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego - 27 października
    • Ogólnopolski Turniej Tańców Polskich – Poznań - 23 - 24 września 2 m-ce w kat. VB Paweł Michałek i Joanna Miłoszewicz
    • Udział w Sesji Nauki Polskiej (prezentacja Zespołu na Starym Mieście w Lublinie) - 17 września
    • Koncert na uroczystości dożynkowej w Łopienniku - 20 sierpnia
    • 51 Międzynarodowy Festiwal Muzyki w Rastede, Niemcy - 28 czerwca - 4 lipca
    • Hotel Lublinianka - tańczymy i śpiewamy dla gości z Francji - 21 czerwca
    • Koncert Charytatywny pod Ratuszem - 17 czerwca
    • Koncert dla firmy Markopol, Jedlina - 2 czerwca
    • Juwenalia, Aula Podkowy PL - 16 maja
    • Występ w VII LO - 20 marca
    • Kolędowanie w kościele w Czerniejowie - 22 stycznia
    • Koncert Karnawałowy, Chatka Żaka - 19 stycznia

    2005

    • Spotkanie Opłatkowe - 21 grudnia
    • Koncert w Domu Kultury LSM - 7-8 grudnia
    • Andrzejki na stołówce Politechniki Lubelskiej - 24 listopada
    • Wieczór andrzejkowy w zespole - 23 listopada
    • Występ w SP nr 38 z okazji Dnia Niepodległości - 10 listopada
    • Akcja naboru do zespołu - październik
    • Międzynarodowa Konferencja, Skansen - 15 września
    • Zgrupowanie w Pszczelej Woli - 11-15 lipca
    • 50 Międzynarodowy Festiwal Muzyki w Rastede, Niemcy - 30 czerwca - 5 lipca
    • Ślub Justyny Jaroniec i Mirka Pyzika- 25 czerwca
    • Sesja zdjęciowa w ramach akcji SAF-u "Pstrykamy" - 12 czerwca
    • Juwenalia, Sala Widowiskowa AM - 17 maja
    • Wielkanoc w zespole - 22 marca
    • Targi Edukacyjne, Hala Targowa w Lublinie - 23, 25 lutego
    • Koncert Karnawałowy w Chatce Żaka - 8 lutego

    2004

    • Wigilia w zespole - 21 grudnia
    • Opłatek Uczelniany - 20 grudnia
    • Ślub Emilki Boruch i Waldka Mazurka- 3 lipca

    Grafika Strony internetowe Paweł Kawka